Przykład reprezentatywny dla Kredytu Gotówkowego, sporządzony w oparciu o art. 8 ustawy o kredycie konsumenckim: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 2 952,80 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 4,98% w skali roku, całkowity koszt kredytu 473,26 zł (w tym: prowizja 314,79 zł – 14,99%, odsetki 158,47 zł ), 30 miesięcznych rat równych w wysokości po 85,77 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Koszty Kredytu

Kredyt
na Twoje potrzeby
RRSO 17,69%

Dodatkowe korzyści

Łatwo

bez zbędnych formalności

Swobodnie

pieniądze przeznaczasz na dowolny cel np. zakup sprzętu RTV/AGD, remont, wymarzone wakacje

Szybko

środki wpłyną błyskawicznie na Twoje konto

Bezpiecznie

automatyczna spłata i możliwość zawieszenia rat kapitałowych nawet na 3 miesiące

Oprocentowanie i wybrane opłaty

Kredyt Gotówkowy - rodzaj czynności Oprocentowanie, opłaty
i prowizje
Rozpatrzenie wniosku kredytowego 0,00 PLN
Wcześniejsza spłata kredytu 0,00 PLN
Udzielenie karencji 70,00 PLN
Sporządzenie aneksu do umowy kredytu 50,00 PLN
Realizacja dyspozycji kredytobiorcy zmieniającej parametry kredytu lub warunki umowy nie wymagającej konieczności sporządzania aneksu 50,00 PLN
Oprocentowanie (nominalne w skali roku) 4,98%
Prowizja za udzielenie kredytu1 od 10,99% do 17,89%

Koszty kredytu:
Przykład reprezentatywny dla Kredytu Gotówkowego, sporządzony w oparciu o art. 8 ustawy o kredycie konsumenckim: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 2 952,80 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 4,98% w skali roku, całkowity koszt kredytu 473,26 zł (w tym: prowizja 314,79 zł – 14,99%, odsetki 158,47 zł ), 30 miesięcznych rat równych w wysokości po 85,77 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Przyznanie Kredytu Gotówkowego uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy przez mBank S.A. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z Kredytem Gotówkowym, są określone w Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach Orange Finanse, Taryfie prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach Orange Finanse, Regulaminie udzielania Kredytu Gotówkowego dla klientów Orange Finanse, dostępnych na www.orangefinanse.pl/kredyt_gotowkowy.phtml. Orange Polska S.A. jako pośrednik kredytowy mBank S.A. dokonuje w jego imieniu czynności bankowych z art. 6a i 6b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe oraz nie współpracuje z innymi kredytodawcami.
1) Prowizja ustalana indywidualnie i wskazywana w umowie kredytu. Zakres i wysokość prowizji podany jest na stronie internetowej Orange Finanse.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest Kredyt Gotówkowy?

  Kredyt Gotówkowy to dodatkowe środki na dowolny cel – realizację własnych planów i marzeń, np. wakacje, remont, imprezy okolicznościowe, zakup sprzętu RTV/AGD lub wiele innych. Spłata kredytu następuje w comiesięcznych ratach.

 • Jaki jest limit Kredytu Gotówkowego?

  Minimalna kwota kredytu to 500 PLN a maksymalna 150 000 PLN brutto (w zależności od zdolności kredytowej Klienta). Minimalny okres kredytowania to 3 miesiące a maksymalny 84 i jest ustalany w momencie składania wniosku. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu - Klient decyduje wtedy czy w związku z niższą kwotą do spłaty zmniejsza okres kredytowania, czy wysokość rat.

 • Czym jest karencja w spłacie Kredytu Gotówkowego?

  W trakcie trwania umowy kredytu Klient może zawnioskować o karencję w spłacie na 1, 2 lub 3 miesiące. W tym czasie Klient nie musi spłacać kapitału, spłaca jedynie odsetki. Karencja w spłacie jest możliwa:

  • po spłacie 6 rat kapitałowo-odsetkowych. [JS84791] pod warunkiem, że okres pozostały do spłaty kredytu, po skorzystaniu z karencji, będzie co najmniej 2 krotnie dłuższy niż okres karencji
  • jeżeli kredyt jest spłacany terminowo.

  Karencja nie powoduje zmiany okresu kredytowania. Kapitał pozostały do spłaty rozkładany jest na liczbę rat pozostałych do końca kredytu. Opłata za uruchomienie karencji płatna jest zgodnie z taryfą prowizji i opłat.

 • Ile kosztuje Kredyt Gotówkowy?

  Kredyt oprocentowany jest wg zmiennej stopy procentowej, której wysokość ustalana jest jako suma zmiennej marży Banku i  zmiennej stawki bazowej.

 • Na co mogę przeznaczyć środki z kredytu gotówkowego w Orange Finanse?

  Kredyt możesz zaciągnąć na dowolny cel – realizację własnych planów i marzeń, np. wakacje, remont, imprezy okolicznościowe, zakup sprzętu RTV/AGD lub spłatę posiadanych zobowiązań kredytowych (kredyt gotówkowy konsolidacyjny).

   

   

 • Sposoby skorzystania z kredytu

  Z kredytu gotówkowego korzystasz w dogodny dla Ciebie sposób:

   • wykonując przelew
   • wypłacając gotówkę w bankomatach za pomocą karty debetowej wydanej do rachunku
   • płacąc kartą debetową w sklepach
 • Podstawowe parametry Kredytu Gotówkowego

   • kwota kredytu: od 500 do 150 000 zł (brutto)
   • dogodny okres kredytowania: od 3 do 60 miesięcy
   • niska rata
   • brak dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli
   • brak ukrytych opłat 
   • oprocentowanie zmienne, składające się: ze zmiennej marży i stawki WIBOR 3M
 • Czym są raty równe i malejące?

  Składając wniosek kredytowy samodzielnie, wybierasz jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania - miesięczna rata ustalana jest według zasady: odsetki od bieżącego zadłużenia + kapitał w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ustaloną wysokością raty i należnymi odsetkami
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania - miesięczna rata ustalana jest według zasady: równe raty kapitału + odsetki od bieżącego zadłużenia