Karta do konta

 • 0zł za wydanie i korzystanie z karty, za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju1

Twoje korzyści

Płatności telefonem wygodniejsze niż kiedykolwiek. Szybko i bezpiecznie zapłacisz za zakupy wszędzie tam gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe MasterCard.
Korzystaj płatności zbliżeniowych telefonem

Sposób wnioskowania

Aktywuj teraz

Zaloguj się do banku, wybierz zakładkę MOJE FINANSE, następnie KARTY i kliknij w wizerunek karty którą chcesz aktywować. Dalej postępuj zgodnie z informacjami na ekranie. Kartę możesz aktywować także dzwoniąc na infolinię: (+48) 42 19 300.

Karta do konta 13+

Karta Debetowa MasterCard 13+ dla młodzieży, pozwoli dorastającym dzieciom stopniowo wejść w mobilny świat finansów. Karta gwarantuje bezpieczeństwo, wygodę i kontrolę finansową Twoich dzieci.

Sprawdź

Skrócona taryfa prowizji i opłat

karta debetowa - rodzaj czynności opłaty / prowizje
wydanie lub odnowienie Karty Debetowej MasterCard bądź duplikatu karty 0,00 PLN
miesięczna opłata za korzystanie z karty 0,00 PLN
prowizja od transakcji bezgotówkowych 0,00 PLN
miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju (wypłaty gotówkowe) 0,00 PLN
wypłata gotówki w bankomatach na terenie kraju lub kasie sklepu – MasterCard CashBack 0,00 PLN
wypłata gotówki w bankomatach za granicą lub oddziałach banków na terenie kraju i za granicą2 10,00 PLN
sprawdzenie salda w bankomacie na terenie kraju 5,00 PLN
zmiana PIN 0,00 PLN

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie bankomaty są bezpłatne dla Klientów Orange Finanse?

  W ramach Orange Finanse gotówkę można bezpłatnie wypłacać ze wszystkich bankomatów krajowych.

 • Czy muszę posiadać kartę do Konta Osobistego?

  Posiadanie karty nie jest obowiązkowe, kartę debetową MasterCard można jednak otrzymać za 0zł.
  Kartę możesz zamówić w serwisie transakcyjnym Orange Finanse.

 • Ile kart debetowych można mieć maksymalnie do jednego konta w Orange Finanse?

  Jeśli posiadasz w Orange Finanse Konto Osobiste, możesz mieć jednocześnie Kartę Debetową MasterCard i Kartę Debetową MasterCard Naklejka.

  Jeśli posiadasz w Orange Finanse Konto Osobiste 13+, możesz mieć jednocześnie Kartę Debetową MasterCard 13+ i Kartę Debetową MasterCard Naklejka.

  Jeśli posiadasz w Orange Finanse Konto Osobiste i Konto Osobiste 13+, możesz mieć jednocześnie Kartę Debetową MasterCard, Kartę Debetową MasterCard 13+ i dwie Karty Debetowe MasterCard Naklejka do każdego z kont.

 • W jaki sposób aktywować kartę?

  Aby samodzielnie aktywować kartę wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego, Orange Finanse wybrać w menu "karty", następnie kliknąć w wizerunek karty, którą chcesz aktywować.

  System poprosi Cię o podanie numeru karty, którą chcesz aktywować. Wpisz numer, który widnieje na otrzymanej karcie. Następuje weryfikacja wpisanego przez Ciebie numeru karty, a następnie system poprosi Cię o nadanie nowego kodu PIN. Po dwukrotnym wpisaniu PIN, otrzymasz hasło SMS potwierdzające aktywację karty i nadanie PIN. Po poprawnym przepisaniu hasła SMS do serwisu transakcyjnego, pojawi się komunikat informujący, że operacja została przeprowadzona prawidłowo. Kartę można aktywować również pod numerem (+48 42) 19 300.

 • Co zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży karty?

  Należy jak najszybciej zastrzec kartę. Możesz to zrobić w aplikacji mobilnej, w serwisie transakcyjnym Orange Finanse lub pod numerem (+48 42) 19 300.

 • Na co zwracać uwagę, płacąc kartą przez internet?

  • Podając informacje o karcie na stronach internetowych, zachowaj rozwagę.
  • Sprawdzaj wiarygodność serwisów, weryfikuj ofertę, warunki dokonania transakcji oraz reklamacji.
  • Zapoznaj się z regulaminem sklepu internetowego, zwracając szczególną uwagę na regulaminy stron i ich zapisy dotyczące pobieranych opłat (np. cykliczne opłaty za uczestnictwo, opłaty abonamentowe, możliwość rezygnacji z uczestnictwa).
  • Przed dokonaniem transakcji upewnij się, że transmisja danych odbędzie się w bezpiecznym połączeniu: w oknie przeglądarki internetowej szukaj symbolu kluczyka lub kłódki, gwarantującego, że sesja jest szyfrowana specjalnym protokołem SSL, pozwalającym na bezpieczną komunikację; sprawdź, czy adres strony internetowej zaczyna się od https, co oznacza szyfrowany protokół, zapewniający bezpieczne połączenie z serwerem.
 • Co to jest transakcja gotówkowa i bezgotówkowa?

  Transakcja gotówkowa to wypłata z bankomatu. Wszystkie pozostałe transakcje dokonywane przy użyciu karty, takie jak: płatność w sklepie, przez Internet oraz przelewy z rachunku karty kredytowej to transakcje bezgotówkowe.

 • Jakie są różnice pomiędzy kartą debetową a naklejką?

  Naklejka jest rodzajem karty debetowej, którą możesz przykleić np. na telefonie, czy portfelu, żeby wygodnie dokonywać płatności. Przy pomocy naklejki nie wypłacisz gotówki z bankomatu i działa ona tylko przy tych terminalach płatniczych, które obsługują płatności zbliżeniowe PayPass.

 • Na czym polega technologia MasterCard® PayPass™?

  Dzięki MasterCard PayPass™ możesz płacić kartą w sklepach zbliżeniowo - poprzez przyłożenie karty do terminala płatniczego. Wystarczy, że po wprowadzeniu kwoty przez sprzedawcę, zbliżysz kartę do czytnika i gotowe! Tylko płatności na kwoty powyżej 50 zł wymagają wpisania kodu PIN. Płatności zbliżeniowe są dostępne na wszystkich kartach w Orange Finanse.

 • Co to jest MasterCard CashBack i ile kosztuje?

  CashBack to możliwość wypłaty gotówki w kasie sklepu przy okazji zakupów (maksymalnie do 500 zł przy pojedynczej transakcji). Usługa jest bezpłatna i dostępna dla debetowych kart plastikowych (nie dotyczy naklejek).

 • Jak chronić swój PIN do karty?

  Pamiętaj o poniższych zasadach:

  • unikaj łatwych do przewidzenia kombinacji cyfr,
  • zapamiętaj swój kod PIN,
  • pamiętaj o okresowej zmianie kodu PIN, w szczególności po powrocie z wyjazdu zagranicznego,
  • używaj różnych kodów PIN dla różnych kart,
  • zasłaniaj klawiaturę podczas wprowadzania kodu PIN w bankomacie lub w trakcie płatności w punkcie usługowo-handlowym.