Blog
Orange Finanse

#10 Karta dla młodych w Orange Finanse

Najlepszym sposobem na to, by nauczyć młodego człowieka odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi, jest dać mu do tego właściwe narzędzie. Konto Osobiste 13+ przeznaczonego dla osób w wieku 13-18 lat. Orange Finanse to doskonały sposób na rozpoczęcie edukacji finansowej Twojej pociechy. To najważniejsza, ale wcale nie jedyna korzyść z posiadania Konta Osobistego 13+. Jakie są pozostałe?

#09 RRSO nie takie straszne

Ubiegając się o kredyt, praktycznie każdy z nas mnoży miesięczną ratę z ilością miesięcy na który jest rozłożony i na tym wyniku opiera decyzję o wyborze najlepszego kredytodawcy. Mało kto pyta o RRSO, a jeszcze mniej tak naprawdę wie co to jest i dlaczego powinno być dla nas, kredytobiorców bardzo ważną daną.

#08 Wygodny kredyt gotówkowy z kalkulatorem kosztów

Z perspektywy klienta najlepszy kredyt gotówkowy to taki, który da się uzyskać nie poświęcając na to całego dnia, który nie posiada ukrytych kosztów oraz jest łatwy do spłacenia. Inaczej mówiąc, ma być szybko, tanio i bezproblemowo. Tego rodzaju kredytów, niestety, jest na rynku wciąż niezbyt wiele, choć tendencja do upraszczania procedur zaczyna być coraz bardziej zauważalna.

#07 Sposoby na zdolność kredytową

Z punktu widzenia kredytobiorcy rozróżniamy dwa główne obszary jakie interesują bank gdy staramy się o kredyt: wiarygodność i zdolność kredytowa. Pierwszy z nich to przede wszystkim historia regulowań zobowiązań (terminowość, rzetelność) a drugi to wydolność pożyczkobiorcy, czyli jaką maksymalną kwotę pożyczki może bank nam udzielić. Na zdolność kredytową składają się takie czynniki jak np. dochody, suma obciążeń czy liczba osób na utrzymaniu.

#06 Ranking kont osobistych styczeń-luty 2017

Darmowe konta osobiste cieszą się niesłabnącą popularnością praktycznie od zawsze. Trudno się dziwić, skoro potencjalne oszczędności w skali miesiąca mogą wynosić nawet kilkadziesiąt złotych, ale warto mieć na uwadze, że nie wszystkie konta bankowe reklamowane jako darmowe w rzeczywistości takie są. Siłą rzeczy najtańsze zwykle są konta online, których posiadacze obsługują je wyłącznie za pośrednictwem Internetu, jednak nawet tego typu konta mają swoje ograniczenia (jak np. limit wypłat z bankomatu lub transakcji online w ciągu doby).

#05 Bankomaty w Orange Finanse są za darmo

Walka o klienta w branży bankowej odbywa się na wielu frontach, ale nic nie zachęca do skorzystania z określonej oferty bardziej, niż perspektywa nieponoszenia kosztów za rozmaite usługi bankowe. Jednym z najlepszych przykładów jest darmowa bankowość rozumiana jako prowadzenie konta bez opłat. Warto jednak pamiętać, że w sporej części banków brak opłat za konto oznacza pobieranie opłat za inne usługi, jak np. za wypłatę gotówki z bankomatów czy za obsługę karty w przypadku zbyt małej liczby płatności karta w skali miesiąca. To praktyka powszechna i całkiem zrozumiała ekonomicznie – banki przecież nie są instytucjami charytatywnymi i na czymś muszą zarabiać. Niestety, najczęściej źródłem zarobku są klienci.

#04 Telefoniczne przelewy

Możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu, w sytuacji gdy nie znamy numeru konta odbiorcy to bardzo użyteczna funkcjonalność. Zamiast dopytywania się o numer konta, wystarczy wybrać numer z książki telefonicznej, wpisać kwotę i tyle. Odbiorca zostanie poinformowany SMS-em o przelewie i konieczności podania własnego numeru rachunku. Jeśli odbiorca i nadawca posiadają konta w Orange Finanse, środki zostaną przekazane natychmiastowo.

#03 Kredyt odnawialny nadal mało znany

Kredyt odnawialny jest nieodłącznie związany z kontem osobistym inaczej zwanym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Przez banki traktowany jest jako usługa dodatkowa wchodząca w skład standardowego pakietu usług oferowanych każdemu posiadaczowi rachunku.

#02 BLIK znaczy wygoda

O tym, że płatności bezgotówkowe już wkrótce zupełnie zdominują rynek, nie trzeba chyba przekonywać nikogo, kto choćby pobieżnie śledzi sytuację w tym sektorze. Już teraz niektóre kraje sukcesywnie i konsekwentnie wdrażają politykę rezygnacji z płatności gotówkowych (dobrym przykładem jest Szwecja, która już za kilkanaście lat ma zamiar całkowicie wyeliminować możliwość dokonania jakiegokolwiek zakupu za gotówkę), a rozwój technologii mobilnych tylko przyspiesza ten proces.

#01 Asystent płatności na koncie bankowym

Każdy, komu zdarzyło się choćby raz zapomnieć o uregulowaniu w terminie jakiejś comiesięcznej płatności, dobrze wie, że konsekwencje takiego zapominalstwa bywają dotkliwe. Naliczające się odsetki karne, brak dostępu do danej usługi czy znalezione w skrzynce na listy wezwanie do zapłaty zaległego czynszu potrafią skutecznie zmobilizować do terminowego płacenia, ale zazwyczaj jedynie na krótszą metę. W natłoku codziennych obowiązków bardzo łatwo kolejny raz zapominamy o tym, by się należycie wywiązać ze zobowiązań finansowych i błędne koło się zamyka...