1. Wejdź na stronę sklepu obsługującego płatności 3-D Secure

2. Wybierz opcję płatności kartą i wpisz dane, o które poprosi Cię sklep
3. Sprawdź, czy dane są poprawne
4. Może pojawić się dodatkowe okno do wpisania kodu 3-D Secure, który otrzymasz SMSem

Bezpieczeństwo transakcji kartowych w Internecie

Czym jest 3-D Secure?

Standard 3-D Secure jest metodą autentykacji transakcji dokonywanych kartą w internecie. Ma ona na celu zwiększyć bezpieczeństwo tych płatności dzięki wprowadzeniu dodatkowego poziomu zabezpieczenia – czyli dodatkowego potwierdzania transakcji dokonywanej w sklepie internetowym jednorazowym kodem z wiadomości SMS otrzymanej z banku. Sklepy oznaczone symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA” obsługują standard 3-D Secure w odniesieniu do kart odpowiedniej Organizacji Płatniczej.

Gdzie działa 3-D Secure?

Z płatności 3-D Secure można korzystać w sklepach internetowych oznaczonych symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”. Podczas dokonywania płatności kartą w tych sklepach może pojawić się konieczność potwierdzenia transakcji jednorazowym, bezpłatnym kodem 3-D Secure. Taki kod Orange Finanse wysyła w wiadomości SMS na zarejestrowany w systemie numer telefonu klienta.

Jak przebiega transakcja kartą z 3-D Secure?

Płatności w internecie kartami Orange Finanse z 3-D Secure są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS.

  • 1 W sklepie internetowym wybieramy opcję płatność kartą.
  • 2 Podajemy dane karty, o które prosi sklep, tj. numer karty, datę ważności oraz kod CVC2 (karty MasterCard) lub CVV2 (karty VISA), czyli trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty.
  • 3 Sprawdzamy poprawność danych.
  • 4 Jeśli wszystko się zgadza, zatwierdzamy transakcję.
  • 5 Opcjonalnie, dla wybranych zakupów, może pojawić się okno ze szczegółami transakcji i miejscem na wpisanie jednorazowego hasła.
  • 6 Na zarejestrowany w Orange Finanse numer telefonu otrzymamy kod 3-D Secure, który należy wpisać w odpowiednie pole na dedykowanym ekranie.
  • 7 Jeśli transakcja została zaakceptowana, sklep poinformuje Cię o szczegółach dokonanych zakupów, numerze zamówienia itd.
  • 8 Płatność zakończona.
Dlaczego Orange Finanse oferuje 3-D Secure?

Standard ten pozwala na dodatkowe, bezpłatne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa karty, dlatego bank zdecydował o dodaniu tego zabezpieczenia.

Czy wszystkie karty w Orange Finanse mają standard 3-D Secure?

Docelowo, tak. Każdy klient otrzyma od banku wiadomość o objęciu standardem 3-D Secure.

Jak mogę zacząć korzystać z 3-D Secure?

Bank będzie sukcesywnie obejmował standardem 3-D Secure poszczególne karty. Jeżeli już teraz chcesz skorzystać z 3-D Secure i w szczegółach karty w bankowości internetowej widzisz przycisk „Aktywuj” oznacza to, że Twoja karta jeszcze nie została automatycznie objęta standardem. Możesz zarejestrować kartę dzwoniąc na infolinię lub samodzielnie, za pośrednictwem bankowości internetowej.

W przypadku samodzielnej rejestracji wystarczy zalogować się do rachunku, wybrać zakładkę moje finanse -> karty. Następnie w szczegółach danej karty należy wcisnąć przycisk „Aktywuj” przy rubryce „3-D Secure”. Na końcu należy dokonać potwierdzenia operacji jednorazowym kodem autoryzacyjnym.

Co w sytuacji, gdy sklep nie jest oznaczony logo 3-D Secure? Czy już nie mogę w nim zapłacić?

W takim przypadku, płatność będzie przebiegała standardowo, bez konieczności podawania kodu 3-D Secure z SMSa od banku. Do zapłacenia wystarczy wtedy podać dane swojej karty np. numer karty, datę ważności oraz kod CVC2 (karty MasterCard) lub CVV2 (karty VISA), czyli trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty.

Czy zawsze, gdy sklep wspiera standard 3-D Secure będę poproszony o dodatkowy kod z SMSa?

Nie, nie każda transakcja kartą w takim sklepie będzie wymagała potwierdzenia płatności dodatkowym kodem. To, czy pojawi się taka konieczność zależy od tego, czy strony biorące udział w transakcji tak ustalą.

Na jaki numer telefonu bank będzie wysyłał kody 3-D Secure?

Kody 3 D-Secure będą wysyłane na zarejestrowany w Orange Finanse numer telefonu komórkowego.